Techniki znakowania

GRAWER

a właściwie grawerowanie laserowe, czyli jedna z najtrwalszych metod znakowania. Projekt nanoszony jest na produkt za pomocą sterowanej komputerowo wiązki promieni laserowych, która precyzyjnie usuwa/ściera jego powierzchnię. Pozwala to w bardzo elegancki sposób wyeksponować nawet bardzo skomplikowane logotypy. Grawerowanie polecamy dla produktów wykonanych z metalu, drewna czy szkła.

HAFT KOMPUTEROWY

bardzo precyzyjna i trwała metoda znakowania. Zarówno haft bezpośredni jak i naszywki z haftem pozwalają umieścić na przedmiocie wielobarwne i skomplikowane wzory. Tę metodę polecamy szczególnie do znakowania tkanin – odzieży reklamowej, tekstyliów, plecaków czy toreb.

TŁOCZENIE

polega na odbijaniu w materiale odpowiednio przygotowanej matrycy. Wykorzystywane jest zazwyczaj na podłożach skórzanych, skóropodobnych i tektury.W bardzo subtelny sposób eksponuje logotyp. Idealnie sprawdza się np. na teczkach, kalendarzach czy portfelach.

TAMPODRUK

za pomocą stempla zwanego tamponem farba drukarska zostaje przeniesiona z matrycy na znakowany gadżet reklamowy. Jest to jedna z najtańszych metod znakowania, jednocześnie tampodruk pozwala na wykonywanie nadruku na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Doskonale sprawdzi się przy znakowaniu zróżnicowanych powierzchni takich jak drewno, plastik, guma, szkło, metal.

SITODRUK

jedna z najbardziej popularnych metod znakowania odzieży i tekstyliów. Za pomocą odpowiednio przygotowanego sita wykonywany jest trwały i efektywny nadruk. Nadruk wykonywany tą metodą będzie wyróżniać nasycenie i wyrazistość kolorów, a także trwałość.

DRUK UV

czyli druk cyfrowy. Metoda ta polega na bezpośrednim nadrukowaniu obrazu na produkt. Naniesiony tusz zostaje utwardzany pod wpływem światła UV. Proces ten nadaje mu trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Największą zaletą tej metody jest możliwość wykonania nadruku z przejściami tonalnym czy przezroczystością.

DRUK DTG

direct to garment, czyli druk bezpośredni. Metoda wykorzystywana do wykonywania nadruku na odzieży i tekstyliach bez konieczności  przygotowywania klisz, matryc czy sit. Projekt drukowany jest bezpośrednio z plotera, a następnie utwardzany. Bardzo atrakcyjna metoda, która pozwala wykonywać efektywne nadruki nawet przy niewielkich ilościach.

TERMOTRANSFER

polega na wgrzaniu logotypu lub projektu w znakowany materiał. Jest to metoda, która pozwala na wykonanie wielokolorowego nadruku. Termotransfer polecamy wszędzie tam, gdzie powierzchnia nadruku jest nierówna np. na czapkach czy torbach, plecakach.